English / Українська мова
Language panel
Летерінг – це унікальний малюнок слова або словосполучення, іноді фраз, який утворює єдину композицію та обслуговує певну ситуацію.

Написи відрізняються від шрифтів оригінальністю, малюнком, що легко запам’ятовується, і його цінують за унікальність, так званий #freehandlettering.

Форма та композиція напису виражає ідею та підтримує загальний стиль станції метро «Олексіївська». Він візуально поєднує в собі стиль оздоблення та сучасну модифікацію традиційних рукописних шрифтів. Тут яскраво помітні риси, характерні для українського бароко, скоропис, модерн. Але водночас це скоріше копія цих знаменитих шрифтів, своєрідна сучасна інтерпретація, заснована на національних традиціях, що служить підтримкою одностайного стилю інтер’єру станції метро «Олексіївська».

Літерний контур світлий, плаваючий, асоціюється з зображеними на панно лелеками, які летять (панно виконали літні художники України Ігор Моргунов та Ольга Єрофєєва). Плавні лінії зовнішніх елементів нагадують крила або квіткові форми. Контраст штрихів створює чітке забарвлення елементів букв через різницю в насиченості. Подібно до того, як композиція декоративного панно створюється внутрішньою динамікою кольору, а чорно-білі плями та лінії, умовний рух і внутрішня динаміка в написі вдячно з’являються до кольору та зміни напрямку елементів, створюючи таким чином складний ритм

Все вищесказане створює цілісну та гармонійну композицію, а включення візуальних елементів, виконаних у техніці міді та емалі, створює закінчений образ стін тунелю станції метро «Олексіївська».


Замовник:
KharkivMetrostroi, Kharkov, Ukraine